Jelenlegi hely

Hova írassam a gyereket? Vélemények első kézből a Szolnokimamin!

Közeleg a beiratkozások időpontja: javában zajlanak a nyílt napok, iskola előkészítő foglalkozások. A Szolnokimami szülői véleményekkel segíti az intézmény választás előtt állókat. 

"Hová írassam a gyerekem?" Ez a kérdés garantáltan minden szülő fejében megfordul. Vannak, akik a bölcsőde választást megússzák, de az óvoda- és az iskolakeresés bizony mindenkinél okoz némi fejtörést.

Mert mitől  jó egy intézmény? Attól, hogy könnyen megközelíthető és árnyas az udvara, így nem kell félni, hogy napszúrást kap a gyerek? Vagy attól, hogy jók a továbbtanulási statisztikák és elérhető színvonalas angol oktatás már az első évtől? Netán azért, mert kedvesek az óvónők és egészséges ételeket kapnak a gyerekek?

A választ minden család a saját értékrendje alapján adja meg, és ebben a szülők szívesen támaszkodnak azok tapasztalataira, akik már a kiszemelt intézménybe járnak.

A Szolnokimami nem kevesebbre vállalkozott, mint hogy összegyűjtsük első kézből, maguktól a szülőktől, hogy miért érdemes egy-egy intézményt választani! Hiszünk benne, hogy ezek a visszajelzések adják az igazi útmutatást!

Az eddig beérkezett több száz szülői vélemény máris olvasható a Szolnokimami weboldalán:iskolákról ITTóvodákról ITT, bölcsődékről ITT.

2016. február 29-ig még bárki elmondhatja, hogy miért szereti azt az intézményt, osztályt, csoportot, ahova gyermeke jár: IDE KATTINTVA!


Megköszönve az eddig beérkezett hozzászólásokat, következzen néhány igazán szívet melengető visszajelzés:

Bölcsődék:

I.sz.bölcsőde: Jósika úti

"Két gyermekem jár a Jósika úti bőlcsödébe, az egyik a Kaica csoportba, a másik a Nyuszi csoportba. A gyerekek nagyon szeretik a gondozónénieiket, szívesen indulnak el reggelente. Szülőként, én is nagyon elégedett vagyok az ellátással: a csoportszobák szépek, sok játék van, a gondozónők mindent megtesznek, hogy a gyermekek megfelelő környezetben tudjanak fejlődni. Köszönöm a Katica csoport gondozónénijeinek, hogy gyorsan kialakították kisfiamban a biztonágérzetet, így viszonylag könnyen sikerült átvészelnünk a beszoktatás időszakát. Köszönöm a nyuszi csoport gondozónénijeinek a sok gondoskodás, amivel kisfiamhoz fordulnak. Mivel még nagyon kicsi, féltettem, hogy megkapja-e azt a mennyiségű szeretetet, babusgatást, amit még nagyon igényel. A beszoktatás ideje alatt azt tapasztaltam, hogy a gondozónők nagyon kedvesek és rengeteg szeretet van bennük. Nem volt könnyű döntés számomra gyermekeim bölcsödei elhelyezése, de szerencsére nyugodt szívvel hagyom őket reggelente a Jósika úti bőlcsödében."

IV.sz. bölcsőde:

"Kedves Versenyt kiíró! :)
Lili: azért szeret a bölcsikébe járni, mert a gondozó néniknek és minden ott dolgozó felnőttnek van türelme, kedves szava, tette, amik a munkás hétköznapokat megszínesítik, amíg anyáék is dolgoznak, hogy meg legyen minden a boldog felnőttéválásomhoz majd :)
Mindemellett sok finomságot biztosítanak nekünk Teca néniék, Bea néniék a szép tisztaságot és Hédike és Ica néni pedig a sok szép dalocskát, mondókát és élményt, amit meg is örökítenek az utókornak és anyáéknak :)
Edit néni pedig igazi tyúkanyóként öleli fel a bölcsike apraja-nagyját!
Nagy ölelés innen is!
Hajrá Simon úti Bölcsike!

Óvoda:

Százszorszép Óvoda:

"Már második gyermekünk jár ebbe az oviba. Mind az Óvónőkkel mind pedig a Daduska nénikkel teljesen megvagyok, vagyunk elégedve.Igazi gyermekszerető emberek és itt is szeretném megköszönni nekik, hogy ennyire szeretik a gyermekeinket!!!Mindig a gyermekhez igazodva és gyermek saját igényeit, fejlődési tempóját figyelembe véve alakítják a mindennapjaikat.Rengeteg színes programmal, nagyon jó projektekkel nevelik, fejlesztik gyermekeinket. A legjobb ovinak mondhatom a Százszorszép ovit! :)"

Hold úti Óvoda:

A mi óvodánk két csoportjáról tudok véleményt írni. Mindkét csoportba különböző okokból szeretünk járni. Katica csoportban kezdetektől nagyon fontos a mozgás, a mindennapi mozgás, az udvaron eltöltött sok idő, levegőzés. A sok ötletesség, a mesevilág, a szülők segítségével felújított csoportszoba mind a jó légkört segítik elő. Sok programot találnak ki a szülók és óvónők együtt, ami mind a gyermeki lélek határait tágítja ki, ismerteti a nagyvilággal. Pl. színház, horgászat, pogácsasütés stb... A Méhecske csoportban rögtön amint belépünk szembetűnő a szép faliújság. Ez azt tükrözi, hogy a kreativitás, a kézművesség, a kézögyesség fejlesztése nagyon fontos. Nagyon értékelendő ez a fajta tevékenységforma, minden gyermeknek örömet okoz. Nagyon sokféle technikával ismerkednek meg. És nagyon sokat tanulnak verseket, mondókákat, amit nagy örömmel adnak át a szülőknek.

Általánosságban a gyermekek nagyon hamar megtanulnak alapvető emberi szabályokat, egymás tiszteletét. A légkör családias, mindig lehet segítséget kérni. Mindig a szülők fele is van érdeklődés. Az ünnepek varázslatos hangulatúvá teszi a hétköznapokat. A közös együtt töltött foglalkozások, kirándulások nagyon-nagyon jól szoktak sikerülni pl. advent, családi nap, anyák napja.

És az óvoda legeslegjobb napja mindig az, amikor a Méhecske csoport Erzsike nénijének mosolygós, kedves arcát meglátom. Szeretnék ilyen emberré válni, mint Ő.

Iskola:

Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola:

"Első osztályos a kislányom.Nagyon örülök,hogy ezt az iskolát választottuk,mert a fő szempont nekünk,hogy olyan iskolába tanuljon a gyerekünk,ahol a gyerek egészségesen fejlődik.Nagyon szimpatikus,hogy szeretettel tanítják a gyerekeket.A mi osztálytermünk olyan szépen feldíszítették a tanár nénik és a gyerekek,hogy örömmel mennek be nap,mint nap tanulni.Nagy figyelmet fordítanak a környezettudatos nevelésre is.B"

Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény:

"Először is a legjobb helyen van. Tiszta levegő és környezet. Kiváló megközelíthetőség és infrastruktúra.
Másodszor, ami lehetne első is, a gyermekem imád ide járni.
Továbbá a kikerülő diákok felvételi aránya igazán kedvező. Magas, de teljesíthető elvárások. Lehetőség a kreativitás és a sportok terén.
Információk megfelelő áramlása iskolától a szülők felé.
Nem utolsó sorban (persze magam nevében szólok) a legkiválóbb tanárok tanítják a lányom. ...és a kommunikáció is kitűnő, nem kell tartanom, ha kérsésem van és nyugodtan elmondhatom a véleményem is. A vége mindig a közös nevező és a gyermek érdeke.
Hát röviden ennyi!"


Fogjunk össze, segítsünk egymásnak a döntésben: 2016. február 29-ig még bárki elmondhatja, hogy miért szereti azt az intézményt, osztályt, csoportot, ahova gyermeke jár: IDE KATTINTVA!

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére