Jelenlegi hely

Zengő Óvoda

Az óvoda címe: 5000 Szolnok, Czakó Elemér u. 4.
A térképért kattintson ide!
Telefon: +36-20-525-91-10
E-mail: zengo@szolnokiovodak.hu
Tagintézmény vezető: Bozsóné Jakus Tünde
fogadóórája: minden páros hét szerda 15.00-17.00 előzetes egyeztetés alapján
Gyermekvédelmi megbízott: Zsideiné de Jonge Kinga
fogadóórája: minden hétfő 17.00 előzetes egyeztetés alapján

Pedagógiai programunk letölthető innen: 

Szállj fel mellém, ...indul a szekér!
Óvodánk Szolnok város egyik jelentős városrészében a Széchenyi lakótelepen szívében helyezkedik el. 7 csoportunkban folyó nevelőmunkát segíti gazdag eszközellátottságunk, melyet Magvacska Alapítványunk támogatásával, pályázati lehetőségek kihasználásával tovább bővíthetünk a minőségi munka szolgálatában.

A Szolnok Városi Óvodák tagintézményeként elsődleges célunk az, hogy minden hozzánk érkező kisgyermek - a befogadó szemléletnek köszönhetően -  szeretetben, biztonságban érezze magát, bízzon önmagában és másokban, ismerje meg saját értékeit és érdeklődjön a világ dolgai iránt. Ehhez illeszkedően emeltük be nevelési értékeink fő komponensének a néphagyományőrzést, a Montessori pedagógia eszmerendszerét, a projektpedagógia elemeit. Eredményességünket gyermekeink és szüleik egybehangzó elégedettsége igazolja. Sikerünk titka: a család bevonásával, az élmények, az igazi elmélyült játék segítségével fejlesztjük a gyermekek egyéni képességeit segítségül hívva a Montessori pedagógia gazdag eszköztárát.

mindennapi munkánk alapkövei:

  • néphagyomány ápolás
  • projektpedagógia
  • montessori szemlélet
  • élmény-játék-tevékenység
  • tehetséggondozás, egyéni képességfejlesztés
  • minőségirányítás, minőségfejlesztés

...Nálunk mindig történik valami!

 

Néphagyomány ápolás
Már belépéskor ezer jel árulkodik arról, hogy a néphagyomány ápolás fontos szerepet tölt be mindennapjainkban. Épületünk helységeinek berendezésekor, díszítésekor nagy figyelmet fordítottunk a magyar népi kultúrához igazodó bútorzat, textíliák, természetes anyagok kiválasztására. Csoportszobáink felszereltsége a néphagyomány ápolás és a kézművesség eszköztárát gazdagon tartalmazza. Az óvodai nevelés elemeit a magyar néphagyományőrzés sokszínű tevékenységrendszere gazdagítja. A gyermek cselekvésén keresztül, olyan  későbbi életre is meghatározó élményeket kap, amelyek a szülőföldhöz,  társaikhoz való érzelmi kötődést alapozzák meg. Régmúlt idők szokásainak felidézésével érezheti egy nemzethez tartozunk. Közös ünnepeinken óvodai népviseletbe öltözünk és összegyűlik a Zengő Ovi apraja nagyja. 

Jeles napjaink: szüret, vásár, lucázás, betlehemezés, farsangolás, kiszézés, húsvétolás, pünkösdölés.

Élményorientált - tevékenységközpontú játék – Projektpedagógia
Mindennapjaink során célunk projektmódszert alkalmazásával, játékba ágyazott tevékenység szervezéssel, olyan készségek kialakítása, képességek fejlesztése, amely alkalmassá teszi a gyermekeket arra, hogy tudását maga szerezze meg, és azt más helyzetekben, változatos körülmények között is alkalmazni tudja. Gyermeki aktivitás, motiváció ébren tartása, kompetencia érzés fenntartása, kreativitás, divergens gondolkodás fejlesztése. A módszer alkalmazása lehetővé teszi, hogy a gyermekek, önkéntesen, egyéni elgondolásaik megvalósításával vegyenek részt a tevékenységekben.
A projekt típusú tevékenységszervezés fontos eleme az élmény, amellyel biztosítjuk az érzelmi ráhangolódást, befogadást, a belülről motiváltságot az ismeret feldolgozó folyamatban. A cselekvő tapasztalatszerzés során a gyermekek együtt tervezik, szervezik és valósítják meg elképzeléseiket a problémák megoldásához vezető utak keresésében.

Egyéni képességfejlesztés – Tehetséggondozás
Az óvodai évek alatt folyamatosan nyomon követjük életkorhoz igazodóan különböző képességterületeken gyermekeink fejlődését.
A gyermekek megfigyelését követően, mind a játékban, mind pedig a projekteket követő kiürülési időszakokban egyéni fejlesztési tervek alapján segítjük a gyermekek képességeinek fejlődését a gyorsabban fejlődő gyermekek és a lassabb érési ütemű gyermekek esetében is.
Ebben a folyamatban nagy segítség számunkra a Montessori pedagógia eszközrendszere. „Segíts, hogy magam csinálhassam!” – gondolatiságát követve kibontakozó tevékenység célja, hogy gyermeket saját fáradozásai útján segítse hozzá az egyre nagyobb mértékű önállósághoz és tökéletesedéshez.
A tanításközpontúság helyett az önálló tanulást helyezi előtérbe.
Folyamatosan készítünk saját eszközöket, fejlesztő játékokat a feldolgozott témához és a gyermek érdeklődéséhez igazítva.

Gurul a szekér…meg sem áll!

Referenciaintézményi pályázatban újabb lehetőséget látott nevelőtestületünk a továbbfejlődésre.
Az előminősítési szakaszban igazoltnak vélték szakmai - pedagógiai felkészültségünket a jó gyakorlataink átadására. Ebben az innovatív folyamatban a pályázat kereteink belül számos képzésen keresztül sajátíthattuk el a minőségi szolgáltatások biztosítását.
A pályázat megvalósulása a tudatos és mindig megújulni vágyó kollégáink, ötleteinket támogató-együttműködő szülők közös sikere.

Eredményességünk záloga
Minőségirányítás - nyomon követés
Pedagógiai munkánkat a rendszeresen műköttetett önértékelő, értékelő folyamatok segítik - jó alapjai saját rövid és hosszú távú fejlődési útjaink meghatározásához. Partnereink elégedettsége a mi sikerünk. Minőségirányításunk középpontjában a gyermeki és szülői elégedettségmérések állnak., mely kiegészült a hozzánk látogatók megkérdezésével. Javaslataik, jelzéseik segítik továbbfejlődésünket.

 

Hozzászólások

A  Szolnokimami 2015/16. évi „A mi óvodánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked óvodáját?” A válaszok itt olvashatók.

Nekem már a 3. gyermekem jár a Zengő Ovódába.Ami azt jelentheti,hogy nagyon szeretjük, a néphagyomány(jeles napok mindig új élményekkel töltik fel a gyerekeket),a játékos tanulás,az ovónők képzetsége,a dadusok kedvessége,sok mindent sorolhatnék. JÓ a Zengőbe járni!! :)  (Mókus csoport)

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére