Jelenlegi hely

Az aranyérmes evezős sportolókat köszöntötte a polgármester

Juhász Adrián és Simon Béla duója múlt héten aranyérmet szerzett az Universaidén. Őket Szalay Ferenc polgármester köszöntötte.

A Dél-Koreában zajló Universaidén a szolnoki srácok a dobogó legfelső fokára állhattak. Sok edzés és kitartás áll a megszerzett helyezés mögött. Juhász Adrián és Simon Béla normál súlyú kormányos nélküli kettesek mezőnyében győzött. A koreai versenyen szinte ámultak a versenyzőtársaik, a múlt hétfői döntőn  500 méternél csak a negyedik helyen haladt, majd 1000 és 1500 méternél is a harmadik volt, ekkor azonban nagy hajrába kezdett, s előbb a holland, majd az olasz párost is megelőzve elsőként ért célba. 

A két szolnoki sportolót Szalay Ferenc polgármester köszöntötte szerda délelőtt és elismerő oklevelet adott át nekik, illetve edzőjüknek.

Gratulálunk a szép eredményért!
 
   
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére