Jelenlegi hely

Korgó valóság: éhezés és élelmiszerpazarlás

A Néprajzi Múzeum Korgó valóság kiállításához november óta várja a látogatókat, egy új iskolásoknak szánt foglalkozás társult: Korgó valóság: Mi mindent jelenthet az éhezés – és mi köze az élelmiszerpazarláshoz? címmel. Interaktív előadások, foglalkozások keretében mutatja meg az éhezés és a pazarlás közötti összefüggéseket a diákoknak.

Mi történik az étellel, ami a kukában végzi? Hogyan lehet, hogy míg a nyugati világban gyakran a túlfogyasztás és élelmiszerpazarlás problémájával küzdünk, addig más országokban emberek éheznek? Mi mindent tehetünk azért, hogy kevesebb étel kerüljön a szemétbe, és hogyan lehetünk a változás részesei?

Korgó valóság c. kiállítás keretében a Nébih Maradék nélkül programja izgalmas sétáló előadásra hív, amelyben a diákok megismerhetik, hogy az éhezés és az élelmiszerpazarlás hogyan kapcsolódnak egymáshoz, és mit tehetünk azért, hogy mindannyian egy fenntarthatóbb világban éljünk.

 Az éhezés az emberi fejlődés, a városok és a társadalmi élet, a gazdaság, különösen a mezőgazdaság fejlődésének egyik mozgatórugója. Még manapság, a 21. században is naponta szembesülünk az éhezéssel, globálisan és lokálisan is, saját városunkban, utcánkban, szűkebb környezetünkben.

A magyarországi múzeumi gyakorlatban szokatlan témával foglalkozik a Néprajzi Múzeumban 2024. november 15. és 2025. február 13. között látható tárlat. A zágrábi Néprajzi Múzeum vendégkiállítása magyar gyűjteményi tárgyakkal és történetekkel kiegészülve az éhezés összetett problémájára fókuszál.

A Maradék nélkül interaktív előadásai során utánajárunk annak, hogyan válhat az élelmiszer valódi értékké. Interaktív foglalkozásaink alkalmával Te is megtudhatod, hogy mekkora változást érhetünk el, ha figyelmesebben vásárolunk, és tudatosan bánunk az étellel. Miért fontos, hogy ne pazaroljunk, és hogyan tehetünk a bolygóért is?

Tarts velünk és megtudod, hogyan segítheted elő a változást minden egyes étkezéseddel!

A programra iskolai csoportok jelentkezését várják.

Jegyvásárlás előtt részvételi szándékát jelezze az alábbi e-mail címen: muzeumpedagogia@neprajz.hu

Ajánlott korosztály: 4–6. osztály
Időtartam: 70 perc
Csoportlétszám: kb 30 fő

A programon való részvételhez belépőjegy és programjegy váltása is szükséges.

A belépőjegyekről további információ az alábbi linken.

ADL - Debrecenimami

Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére