Jelenlegi hely

"Nálunk mindig történik valami"- család

Beküldő lakhelye: Pest megye - Egyéb

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Mindig úgy éreztem hogy meg kell felelnem az elvárásoknak, de közben rengeteg olyan dolog volt, amiben igenis jó voltam, amiben igenis sikeres tudtam lenni, de azok nem azok a dolgok voltak, amit az iskolában vártak tőlem. Mert a gyerekeim kreatívak voltak, önállóan gondolkodtak azt az iskola nem szerette. De a gyerekeim boldogultak, és boldogok voltak, nekem az jelentette a legnagyobb boldogságot. Az egyik fiam 3 iskolát váltott, mire azt merem állítani, hogy most érzi jól magát, most van jó helyen. (Láss csodát jól is teljesít!) Meg kell tanulni elfogadni az ő érzelmeiket, az ő vágyaikat. Én akkor vagyok jól, ha azt látom, hogy ők jól érzik magukat a bőrükben. És az aztán tényleg mindegy, hogy kőműves, vagy jogász. (Nekem diplomásnak, iszonyú kín volt ezt elfogadni, hogy a gyerekem nem szeret tanulni.!)
Most egy kicsit bajban vagyok a kommunikációval, mert kamaszok a fiaim, és nem mindig találom meg velük a hangot. Talán azért is figyeltem fel erre a pályázatra.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

Most, hogy már kamaszok, talán az, hogy megtegye azt, amit kérek. Nagyon nehezen működik ez a dolog. Általában veszekedés a vége. Itt valamit nagyon rosszul csinálok. Bár az is igaz, hogy az apjuk nagyon konfliktus kezelő, így minden konfrontáció rám marad. De ha hagyok időt, hogy fél óra múlva ezt és ezt kellene tenni nem csinálja, ha azonnal kérem nem csinálja.Ha veszekszem az a baj, ha kérem, "majd később"! Naaagyon tehetetlen vagyok evvel. Az a baj, hogy én inkább megcsinálom, csak ne halljam az állandó kifogásokat. (A nagyobbik fiamtól elvettem a gépet, és akkor hajlandó megcsinálni amit kérek! ) De én kitartok azért, mert azt gondolom, hogy előbb-utóbb megtanulja, hogy mindenkinek tenni kell a saját környezete rendjéért, a szerettei együttéléséért. A család ne működik magától.bb az a hiszti, ami azért folyik, hogy megtegy amit kérek, pl. A reggeli felöltözés...

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Miért szeretnék?- hogy jobb legyek, hogy meg tudjam mutatni a lányaimnak, hogy hol van az elakadás, hogy megtanulják, hogy mit lehet jobban csinálni, hogyan kell jobban csinálni az ő gyerekeiknél. Meg kamaszokkal dogozom egy iskolában. Hátha többet tudok segíteni, ha jobb a kommunikációm.

 

A feltöltött kép illusztrávió, nem a pályázó saját képe.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére