Jelenlegi hely

Németh család

Beküldő lakhelye: Baranya megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Még csak másfél éves a kisfiam, de a fejlődése során a mintakövetésre sokszor rácsodálkozom, hogy milyen gyorsan megérti a dolgokat, kéréseket, utánozza a körülötte lévő családtagokat, de közben a "Ne" szó ott volt az elsők között amit megtanult használni, gondolom azért mert ezt is hallotta apukájától vagy tőlem. Érdekes módon a játékok összepakolását nem utánozza, az mindig rám marad, de közben ha a konyhában vagy a szobában nyitva marad egy szekrény vagy fiók, azonnal becsukja, a "felnőtt" dolgokkal kapcsolatban nagyon rendszerető és mindig szól is érte, hogyha nyitva hagyunk valamit (!), de a saját játékaival kapcsolatban nem, azokat el nem pakolná semmi pénzért sem. A legnagyobb öröm, látni azt a folyamatot, hogy milyen gyorsan tanul, fejlődik és sajátítja el a környezetében lévő információkat, ezért nagyon fontosnak tartom, hogy milyen viselkedést lát a közvetlen környezetében.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Nehéz csak az szokott lenni, ha fáradt, kimerült vagyok és kevesebb figyelem és türelem jut a kisfiamra.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretnék tanácsokat kapni arra, hogy jobb szülő lehessek, olyan módszereket szeretnék elsajátítani amivel a hisztis, dacos korszakát hangos fegyelmezés nélkül és kiborulás, türelmetlenkedés nélkül tudnánk átvészelni, vagy legalábbis csökkenteni azokat az alkalmakat amikor veszekedésbe vagy idegeskedésbe torkollik egy-egy alkalom, amikor hisztizik (bár igyekszem ezt most is kerülni, viszonylag kevés az ilyen alkalom, ha tudatosan odafigyelek rá)

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére