Jelenlegi hely

VIZ (Viki, Isti, Zoé)

Beküldő lakhelye:

Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Már több, mint 25 hónapja figyelem kislányunk fejlődését nap mint nap, s még mindig nem tudtam betelni vele. Voltak könnyebb és nehezebb időszakok. Jelenleg épp a dackorszak közepén, a matrica időszak végén járunk. Vannak napi szintű kihívások, de nagyon élvezem, ahogy kitárul a kislányunk előtt a világ, ahogy egyre több mindent felfedez, s megért az őt körülvevő világból. Most, hogy már összefüggő mondatokban beszél, visszahallom a saját mondataim, s így igazi tükröt tart elém arról, mit, hogyan csinálok, miket mondok. Nagy öröm számomra, hogy látom, mennyire szereti az állatokat (így én is könnyebben nyitok a kutyák, macskák stb. felé), a zenét, a táncot, a mozgást, a távolabbi családtagjait is meg a játékait. Sokszor meglepődöm, milyen jó a memóriája, s hogyan kombinál össze különböző dolgokat, fogalmakat. Szeretem a humorát is. Sokszor váltogatja a hangszínét, s próbálgatja, mivel tud megnevettetni minket vagy hogyan tud elérni valamit, amit nagyon szeretne (pl. remekül tud érvelni kétéves létére).

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Megérteni, mi zajlik le a gyerekemben (mit érezhet, milyen hatások hogyan érik őt), s miben, hogyan tudok neki segíteni. Ahogy sokan mások, én is szeretném megtalálni az arany középutat, s azon járni nap mint nap. Anyukaként elsősorban saját magammal kell minden helyzetben tisztában lennem, s tudnom, mire van szükségem. Úgy érzem, csak ekkor tudok a gyerekemnek is segíteni, s igazán empátiával fordulni felé. Saját indulataim kezelése jó néhányszor nehezen megy. A családi mintához nyúlok vissza, ami sajnos nem pozitív (anyukám több függőséget is kialakított, a nagyszüleimtől a hierarchikus, büntetéssel járó gyereknevelést tanultam meg, lestem el).

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretnék visszajelzést kapni arról, hol tartok most a gyerekemmel való kommunikációban: mik az erősségeink, hol lehetne fejlődni, valamit másképp csinálni.
Szeretnék olyan kommunikációs módszerekről hallani, amivel elérhető, hogy igazi "vezető" legyek a mindennapokban; olyan, akit érdemes követni, s olyan, akivel mindent meg lehet beszélni őszintén, bizalmasan.
Szeretném, ha a családi egységünk optimálisan működne.
Szeretném, ha a kötődő gyereknevelés lenne nálunk a minta, s nem pedig a hierarchikus.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Sokan mondják, hogy szeptember az új január. A nyári lazulás után sokan motiváltabban érkeznek vissza az edzőtermekbe. Hogy a kezdeti lelkesedés pár hétnél tovább tartson, érdemes szakemberrel konzultálni és konrét célokat meghatározni.
Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Az ősz számos lehetőséget kínál, hogy a gyerekek számára izgalmassá és élvezetessé tegyük ezt az évszakot. Összegyűjtöttem néhány ötletet, amelyek segítenek felfedezni az ősz szépségeit és kihasználni az évszak sajátosságait a családi élmények során.
Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Vannak olyan végzetes mondatok, amit a szülők később megbánnak. Van pár ismétlődő dolog, amit ha gyakran mondunk gyerekeinknek, akkor azzal akár hosszú távon nehezítjük meg a gyerek és a magunk életét is.- Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincsen semmi bajunk?

Miért menjünk el szűrővizsgálatokra, ha nincs semmi bajunk?

Azért, hogy ne is legyen! - Dr. Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére