Jelenlegi hely

Az önkéntesség szupererő

December 5. az Önkéntesség Világnapja, ennek alkalmából pedig a Bátor Tábor összegyűjtötte, mivel gazdagodhat az, aki valamilyen önkéntes munkára vállalkozik. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet az önkéntesség fontosságára, mert hiszik, hogy mindenkire vár egy ügy, cél, feladat, amire ha idejét, energiáját ajándékozza, hozzájárulhat ahhoz, hogy jobb legyen a világ.

Az alapítvány most, az Önkéntesség Világnapján az önkéntesek (tábori nyelven Cimborák) tapasztalataiból válogatva bíztat mindenkit arra, hogy találja meg, hogy vágjon bele valamilyen önkéntes munkába, és ő maga is páratlan élményekkel gazdagodhat majd.

Erősebb leszel

Önkéntesnek lenni gyakran nem könnyű – belevágni különösen nem az. Biztosan tele vagy egy csomó félelemmel, hiszen nehéz sorsú, nehéz helyzetben lévő emberekkel, állatokkal találkozhatsz, vagy szembesülhetsz környezeti károkkal is. Biztosan felmerül benned a kérdés: hogyan fogom ezt bírni lelkileg? Pedig biztosan bírni fogod, mert a cél lebeg majd a szemed előtt, ahelyett, hogy az elesettséget látnád.

Kevés más dolog van, ami annyi erőt ad, mint megerősíteni valakit élete értelmében: abban, hogy segítségeddel meg tud küzdeni egy kihívásos helyzettel, talpra tud állni, hiszen ugyanolyan értékes ember, mint bárki más. És mindezt neked köszönheti. Mindeközben te nemcsak megerősödsz lelkileg, hanem az új tapasztalatoknak, élethelyzeteknek köszönhetően új képességekre, kompetenciákra is szert teszel – ezeket pedig aztán az élet minden területén kamatoztathatod.

Csapatjáték

Az önkéntesség igazi csapatmunka. Olyan emberekkel dolgozhatsz együtt, akikkel talán máshol nem találkoztál volna. Lehet, hogy teljesen más emberek vagytok, mással foglalkoztok, más dolgok érdekelnek benneteket, de egyvalami biztosan közös bennetek: egy közös ügyért harcoltok, így igazi bajtársak lesztek.

Az áhított flow

Észre sem veszed, hogy repül az idő, hiszen teljesen belefeledkezel az éppen előtted álló feladatba. A nap végén azt érzed majd, hogy a zűrös gondolatok letisztulnak a fejedben, és egy teljesen új nézőpontból látod az életed.

“Vajon egy pillangó szárnycsapása Brazíliában képes tornádót előidézni Texasban?”

Káprázatos dolgokat érhetsz el az önkéntes munkáddal: megváltoztathatod a világod. Nem hiszed? Pedig azzal, hogy megváltoztatod valakinek az életét, ennek leszel részese. Már önmagában a tudat, hogy rájuk szánod az idődet, hogy foglalkozol velük és a jólétükkel, azt erősíti meg azokban, akiknek segítesz, hogy érdemes küzdeniük. Hát nem fantasztikus?

A Bátor Tábor súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekek és családtagjaik számára szervezett élményterápiás táborai és kórházi programjai évente közel 1000 önkéntes részvételével valósulnak meg. Nekik, az önkénteseknek is köszönhető az, hogy 2019-ben 2200 érintett részesülhetett ingyenes élményterápiás tábori és kórházi programjainkban Magyarországon, Szlovákiában, Csehországban és Lengyelországban.

Ha szívesen lennél részese sorsfordító élményeknek és szívesen vennél részt súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekek táboroztatásában, a Bátor Táborba 2020. január elsejétől február 9-ig jelentkezhetsz önkéntesnek.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére