Jelenlegi hely

Itt a KanyarGO Térkép, a Dunakanyar fenntarthatósági útikalauza

Utazz, kirándulj és gyűjts élményeket ökotudatosan a Dunakanyarban! Egy új fenntarthatósági térkép és kalauz segítségével megtalálhatjátok a legjobb helyeket: látványosságokat, természeti kincseket, termelői piacokat, kempinget, közlekedési lehetőségek, éttermeket és kávézókat. Töltsd le itt!

A KanyarGO, az egymeder csoport és a DunakanyarGO turisztikai portál és több, mint 40 vállalkozás összefogásából készült fenntarthatósági térkép. Az alapítók főleg helyi családi vállalkozások, akik évek óta szembesülnek a régió elvárosiasodásával és annak hatásaival.

Egy rendkívüli kezdeményezésnek köszönhetően önkormányzatok, kulturális- és gasztro helyek, valamint különféle vállalkozások kerültek rá a térképre. A kezdeményezés célja a régió folyamatos fejlesztése a turisták és a helybéliek bevonásával.

Az útikalauz Nagymaros, Verőce, Vác, Göd, Dömös, Visegrád, Pilismarót, Királyrét, Kismaros, Budakeszi, Szentendre, Zebegény, Esztergom és Kisoroszi kulturális és gasztro, és egyéb helyszíneit mutatja be.

Több, mint egy szimpla útikalauz

“Hétvégente rengeteg autóval érkező kiránduló veszi célba a Dunakanyart, amit a települések egyre nehezebben bírnak el. Régóta gondolkodunk, hogy hogyan tudnánk élhetőbbé tenni a környéket, amit annyira szeretünk, anélkül, hogy bárkinek az érdeke sérülne – így született meg az egymeder csoport és a KanyarGO térkép ötlete.

A kezdeményezéssel segítünk az utazóknak, hogy autó helyett inkább vonatra, hajóra vagy bicajra szálljanak, és hogy megtalálják a Dunakanyar legizgalmasabb helyeit, programjait és rejtett kincseit – mindezt úgy, hogy közben vigyáznak a régió értékeire.” – mondta a turisztikai oldal alapítója.

A KanyarGO Térkép több, mint egy szimpla útikalauz. Azok a vállalkozások, akik alapították a csoportot és akik rákerülnek a térképre vállalják, hogy a régiót tiszteletben tartva mindent megtesznek a Dunakanyar emberi léptékű fejlődéséért, és részt vesznek a kulturális élet alakításában.

A térképet megtaláljátok azokon a pontokon, aki szerepelnek rajta, továbbá a Mahart hajókon a Dunakanyarban, a dunakanyari jegyhez lehet kérni és megtalálható többek között a Szimpla Kertben és az Élesztőházban is.

TÖLTSD LE A TÉRKÉPET!

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére