Jelenlegi hely

Ellenállhatatlan kávétippek állapotos és szoptató nők számára: hogyan hat a koffein a babára az egyes időszakokban?

Családalapításra készülsz, gyermeket vársz, vagy már a kicsit szoptatod? Ne aggódj! Hasznos információkkal készítettünk számodra arról, hogy a kávé és a koffein hogyan hat rád és a babára a különböző időszakokban.

Találkoztál már azzal az állítással, hogy a várandósság és a szoptatás ideje alatt teljesen le kell mondanod a kávéról? Nos, ez szerencsére téves megállapítás. Szerencsére akkor sem kell lemondanod a frissen pörkölt kávé élvezetéről, ha babát tervezel vagy már úton van a trónörökös.

A cikkben az alábbi információkat találod meg:

  • mennyi kávét ihat meg egy egészséges ember;
  • mi történik, ha valaki sokáig túlzásba viszi a koffeint;
  •  hogyan hat a kávé a babára az anyaméhben;
  •  a koffein bejut-e az anyatejbe;
  •  miért kényeztethetnéd magad minőségi koffeinmentes kávéval.

A családtervezés során a kávé nem befolyásolja a termékenységet

Ha arra vagy kíváncsi, hogy a kávé hogyan befolyásolja a termékenységet, megvan a válaszunk. Eddig nem bizonyított, hogy az egészséges mennyiségű kávé egyáltalán befolyásolhatja az baba fogantatásának képességét vagy akár az egészségét. Persze csak akkor, ha nem viszed túlzásba a kávéfogyasztást.

Egy csésze jó minőségű kávéban ugyanis mindössze 75 mg koffein található, ami bőven elegendő ahhoz, hogy még a babatervezés fázisában is tele legyél energiával. Ezt minden további nélkül, te is élvezheted, nem kell lemondanod róla.

Azt tudtad, hogy az egy napra vetített ideális mennyiségű koffein körülbelül 200 mg? Ezzel még semmilyen káros következménnyel nem kell számolnod. Ami az egy nap alatt bevihető maximális koffein mennyiségét illeti, az maximum 6 csésze eszpresszónak megfelelő, vagyis kb. 350-400 mg koffein.

Abban az esetben, ha ennél többet szoktál inni, viszont eljutottál a babavárás és családalapítás időszakába, érdemes megfontolni a kávéfogyasztás csökkentését vagy az átállást egy jó minőségű koffeinmentes kávéra. Ennek ma már az íze is finom lehet, így teljes mértékben kiélvezheted a saját kis kávérituálédat.

Arra viszont ajánlott odafigyelni, hogy a túlzott (vagyis az ajánlott, napi 200 mg-nál magasabb) koffeinbevitel hosszú távú bevitele befolyásolhatja a fogantatás sikerességét. A kávéban lévő koffein ugyanis a szervezetben a többek között a méhre is hat. Így kivételes esetekben a túl sok koffein miatt a beágyazódás is nehezebbé válhat.

Óvatosan a koffeinnel a terhesség alatt

Az első trimeszterben gyakran tapasztalhatod azt, hogy kevésbé energikus vagy és kimerültnek érzed magad. Még a kellemetlen hányinger is zavarhatja a közérzetet, ami már önmagában is nagy kihívás lehet. Ha megszoktad, hogy a reggeledet egy csészényi finomsággal, a kedvenc kávéddal indítod és erről a terhesség alatt sem mondtál le, időnként azon kaphatod magad, hogy bűntudatot érzel a koffeinbevitel miatt. De ezzel nem vagy egyedül.

A szlovákiai EBENICA COFFEE kávépörkölő manufaktúrában a várandós nők körében végzett kiterjedt felmérés során ugyanis azt láttuk, hogy a megkérdezett nők közel háromnegyede a terhesség alatt is iszik kávét, mert szereti az ízét és nem akar lemondani róla. A nők közel 70%-a a kávézást a kikapcsolódással asszociálja és szeretné élvezni a terhesség alatt is.

De ilyenkor mi a biztonságos koffeinszint?

Terhes nők esetében a biztonságosan bevihető napi koffeinmennyiség nagyjából 150 mg. Érdemes azonban ennél valamivel kevesebbet fogyasztani és naponta csak egy-két csésze koffeintartalmú kávét inni (ez kb. 100 mg koffeint tartalmaz).

Szoptatás közben figyelj a testedre és a babára

Mi a helyzet a szoptatás alatt? Az már bizonyított tény, hogy kis mennyiségű koffein a szoptatás során a babához is eljut az anyatejen keresztül. Abban az esetben, ha a koffeintartalmú kávéról való lemondás túl nagy kihívást jelentene, alaposan figyeld meg, hogy a babád nem lesz-e esetleg túl éber vagy nyűgös. Ezt okozhatja a koffein is, amire az újszülöttek és a 6 hónaposnál fiatalabb csecsemők a legérzékenyebbek.

Tested koffeinszintje körülbelül két órával a kedvenc kávéd elfogyasztása után tetőzik. A koffeintartalmú kávét a szoptatás után ütemezd be egy olyan időszakra, hogy a következő alkalom előtt legyen elég idő a koffein felszívódására is.

Az EBENICA COFFEE külön kávét fejlesztett ki állapotos és szoptató anyák számára

Ez nemcsak a kávé finom íze miatt jó hír, hanem azért is, mert a minőségi kávé segíthet néhány fontos anyag pótlásában a terhesség alatt. Ilyenek például antioxidánsok vagy különféle vitaminok és ásványi anyagok, amelyek jótékony hatással vannak a testi egészségedre, a közérzetedről nem is beszélve.

Az EBENICA COFFEE az EBENICA Mammie koffeinmentes kávét kifejezetten terhes és szoptatós anyák számára fejlesztette ki. Íze még a legszenvedélyesebb kávéfogyasztóknak is tetszeni fog. A svájci koffeinmentesítési módszer biztosítja a te és a baba biztonságát egyaránt, így többet nem kell számolnod az elfogyasztott csészék számát. Az EBENICA MAMMIE segítségével a nap folyamán annyi kávét tudsz inni, amennyit csak szeretnél.

Ami az ízért illeti, kellemesen meg fogsz lepődni a csokoládé, a dió és a karamell ínycsiklandó összhangjától. Selymesen lágy íze miatt remek cappuccino vagy latte készíthető belőle. Szlovákiában és a környező országokban már több száz kiváló értékelés tanúsítja, hogy se az ízélmény, se a kávézás örömére nem hagy kívánnivalót maga után. 2023-ban az EBENICA Mammie elbűvölte a közönséget és a TOP kávék közé is bekerült. Te is adsz neki egy esélyt? 

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére