Jelenlegi hely

„Ha elfárad a Holdbogár keze, majd én tolom a székét” – Szívükbe zárták az óvodások a Bogyó és Babóca 4. – Tündérkártyák kerekesszékes szereplőjét

Bogyó és Babóca legújabb kalandjaival búcsúztatták együtt töltött éveiket a Magonc Óvoda óvodásai. A Bogyó és Babóca 4. – Tündérkártyák mozifilm kedves epizódjai elvarázsolták a gyermekeket, egy új szereplő, a kerekesszékes Holdbogár által pedig a fogyatékossággal élők mindennapjaiba is bepillantást nyerhettek.

Nagy álma vált valóra az Erzsébetvárosi Magonc Óvoda óvodásainak: megnyerték a KEDD Stúdió országos rajzpályázatát, így a premier napján, egy rendhagyó vetítés keretén belül nézhették meg a Bogyó és Babóca 4. – Tündérkártyák mozifilmet a budapesti Sugár Moziban. Mivel a Süni és a Cinege csoport tagjai – akik óriási rajongói a katicalány és a csigafiú történeteinek – most ballagnak, különösen fontos volt számukra, hogy megnyerjék a versenyt. Koltai Krisztina és Fülöp Fanni óvónők a szülőkkel együtt mindent megtettek a győzelem érdekében, mozgósítva barátaikat, ismerőseiket, hogy szavazzanak rajzaikra, így az óvoda több mint ezer vokssal az első helyen végzett.

A gyermekek izgatottan készültek a vetítés napjára, ami azért is nagy jelentőséggel bírt számukra, mert a koronavírus következtében hosszú idő óta most találkozhattak először pajtásaikkal. A programot a legtöbben az eddig még nem látott epizódok miatt várták, míg más az új szereplőkre volt kíváncsi. „Remélem, Baltazár is benne lesz!” „Szép ruhába fogok öltözni!” „Megint találkozhatunk a többiekkel.” „Úgy izgulok!” – osztották meg érzéseiket az esemény előtt.

A vetítés kezdetén aztán meglepetések sorozata fogadta őket: a moziteremben a történetek írója, Bartos Erika várta a csoportot, aki egy-egy, általa készített Bogyó és Babócás kifestővel kedveskedett a gyermekeknek, majd dedikálta a rajzversenyre készített rajzaikat. Az óvodások a rajzfilm egyik rendezőjével, az Oscar-díjra jelölt M. Tóth Gézával valamint a mese zenéjét szerző Kifli zenekar tagjaival is találkozhattak. M. Tóth Géza a rajzfilm lejátszása előtt a színpadon mondott köszönetet Bartos Erikának és a rajzfilm összes készítőnek, köztük Antonin Krizsanics rendezőnek, valamint a Sugár Mozi csapatának, majd a vásznon a gyermekek nyertes alkotásai jelentek meg. „Ez a vetítés nem ajándék, hanem nyeremény, amiért
a Magonc Óvoda ovisai keményen megdolgoztak” – hangsúlyozta a rendező.

Mikor aztán az izgalom a tetőfokára hágott, elkezdődött a mozifilm. A gyerekek az epizódok közti rövid szünetekben lelkesen súgtak össze. Ahogy reakcióik is mutatják, megérte ennyit várni Bogyó és Babóca 13+1 új történetére! Hanna korábban még sosem volt moziban, és meglepődött, hogy nem is olyan hangos.

„Még vagy száz részt meg tudtam volna nézni, nem is akartam hazajönni” – árulta el. Gergő szerint a legjobb a Robot, a legviccesebb a Tündérkártya epizód volt, Lórinak pedig az Óriáskerék tetszett leginkább, amelyben a hangyák egy óriáskereket készítenek a hangyakirálynőnek. Rékát elbűvölték a bájos karakterek.
„Amikor néztem a mesét, arra gondoltam, hogy tud Erika néni ilyen szépeket rajzolni. Egyszer majd én is szeretnék így rajzolni.” Hasonlóan vélekedik Boti is, akit különösen a katicalány figurája varázsolt el.
„Babóca piros, pöttyös háta a legszebb” – jegyezte meg. Alexandra kedvence az Évszakmanók című epizód, amelyben a szereplők jelmezbálba mennek. „A csodálkozástól majd tátva maradt a szám, annyira tetszett!”

Fülöp Fanni óvónő szerint a gyerekek mosolya és a csillogó szempárok is árulkodtak arról, mennyire élvezték a mozizást. “Hangosan számolták a részeket és sokszor hallottam, ahogy egymàsnak suttogják:
>>Ugye, még nincs vège?<< ’’

A JIMJAM és a RÉGIÓ Játék közreműködésével bemutatott Bogyó és Babóca 4. – Tündérkártyák mozifilm nemcsak kedves történeteket és tanulságos kalandokat tartogat a nézőknek, hanem igen komoly üzenetet közvetít számukra: az új szereplő, a kerekesszékes Holdbogár által Bartos Erika a fogyatékossággal élők mindennapjait szeretné megmutatni a legkisebbeknek. Koltai Krisztina úgy véli, a gyermekek szociális érzékenyítését már egészen korán fontos elkezdeni.

“Holdbogár karaktere és története hiánypótló a gyermekirodalomban, ritkán vállalkozik arra bárki, hogy ezt a témát a gyerekek elé vigye mese formájában. Pedig igenis nagy szükség van rá, és hatalmas segítség, hogy éppen a meséken, történeteken keresztül találkozhatnak ezzel, mert a legközvetlenebb kapcsolatot biztosítják az érzelmeik, gondolataik, és a való világ történései, helyzetei között” – mondja. Fülöp Fanni óvónő szintén úgy véli, a kerekesszékes kis bogárról szóló epizód nagyon szépen bemutatta, hogy a gyermekek még mindenféle előítélet nélkül állnak a másik felé. “Mi az óvodában is igyekszünk erre nevelni a kicsiket, így ezt a részt biztosan máskor is fel fogom használni a munkám során.”

A gyerekek már most a szívükbe zárták az új szereplőt, aki megmutatta nekik, egy fogyatékossággal élő kislány vagy kisfiú is épp ugyanolyan, mint ők, akivel nagyon jó barátokká válhatnak. Ahogyan Nóri fogalmaz: „Én is mindig olyan kedves leszek majd, mint Pihe, nem fogom hagyni, hogy bántsanak másokat. És ha találkozok Holdbogárral, és elfárad a keze, tolom majd a székét.”

A „magoncok” hatalmas élményekkel tértek haza: a Süni és Cinege csoport utolsó közös programja méltó zárása és egyben megkoronázása volt az együtt töltött négy évnek, amelyre minden bizonnyal iskolásként is boldogan emlékeznek majd vissza.

Forrás: KEDD Stúdió

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére