Jelenlegi hely

Nyitnikék Óvoda

Szolnok Városi Óvodák
Nyitnikék óvoda  
Címe: 5000 Szolnok, Dobó I. u. 29 
A térképért kattintson ide!
Telefon: 06-20 278 37 73
e-mail : nyitnikek@szolnokiovodak.hu

Kapcsolatok: 
Óvodavezető: Józsa Gabriella
Fogadóóra: egyéni igények alapján, előre egyeztetett időpontban.
Helyettes: Bernáth Katalin
Gyermekvédelmi felelős: Halla Lenke
Fogadóóra: egyéni igények alapján, előre egyeztetett időpontban.
Minőségügyi koordinátor: Trébics Sándorné

Óvodánk bemutatása:

Óvodánk a város egyik újraéledő - zöldövezeti területén, a II. Rákóczi F. Ált. Iskola tőszomszédságában helyezkedik el. Tágas udvarral rendelkezünk, folyamatosan törekszünk környezetünk szépítésére.
Óvodánk 4 csoportos, és 100%-os kihasználtsággal működik.  Az óvoda helyiségei a gyermekek számára otthonosságot, esztétikus, családias belső teret biztosítanak. 2010-ben kialakítottunk egy fejlesztőszobát, 2011 szeptemberétől, pedig egy csoportszobát alakítottunk tornaszobává.
Nevelőközösségünk /8 fő/ összetétele és felkészültsége alapján vállalja a közösen választott nevelésfilozófia és nevelési alapelvek, a megalkotott nevelési program minőségi megvalósítását.
A 3-6-7 éves gyermekek életkori szükségleteihez igazodva alakítottunk:
- vegyes életkorú csoportokat, ahol a gyermekek együtt nevelkednek 3-7 éves korig, leképezve a családot; testvérek, rokonok, barátok együtt járhatnak;
- rugalmas, folyamatos napirendet, amelynek keretében mindenki egyéni igénye, fejlődési üteme szerint élheti mindennapjait; a  legtöbb időt a játékra fordítjuk;
- kötetlen foglalkoztatási formát, ami biztosítja, hogy minden hozzánk járó gyermek érdeklődése, aktivitása, képességei szerint kapcsolódjon be a tevékenységekbe.

Küldetésnyilatkozat:

Nyitott világ nyugodt légkör
Ingergazdag környezet
Toleráns elfogadás, befogadás
Nevelő - segítő bánásmód és kapcsolatrendszer
Intellektuális - egyéni élmények
Közösségi élmények
Érzelmi biztonság - egészséges életmód
Kiteljesedés

A Nyitnikék óvodások az életkori sajátosságoknak és az egyéni adottságaiknak megfelelően óvodás kor végére elérik:
-testi fejlettségük
-kommunikációs készségük
-szociális érettségük legmagasabb szintjét.
Tisztelik az általuk megismert természeti, kulturális, emberi értékeket, népi gyökereket-néphagyományokat, védik-óvják azokat;
Nyitottak, vidámak, kiegyensúlyozottak; sikerrel kezdhetik meg az iskolát.

Helyi nevelési programunkról röviden:

Nevelésfilozófiánk: " A nevelést tekintsük úgy, mint kiteljesedést, felemelkedést, nem pedig tudás felhalmozást, idomítást, vagy kondicionálást. A gyermek segítségünkkel saját maga építi fel személyiségét. Hagyjuk szabadon megnyilvánulni, a lehető legkevesebb kényszerrel."   / Freinet /

- Egészséges életmód, az érzelmi biztonság és szocializáció alakítása.
Magában foglalja a beszoktatást, az életkornak megfelelő napirend kialakítását, a gondozást, az egészséges környezet megteremtését. Ezáltal megvalósul a gyermekek egészségének megőrzése, biológiai-testi- és szociális szükségleteinek kielégítése.
A 2009-es nevelési évtől óvodai szinten biztosítjuk a lehetőséget minden iskolába készülő gyermek számára, hogy bekapcsolódhasson az általunk szervezett vízhez szoktató programba, ill. az intenzív úszótanfolyamba.
- Anyanyelv - kommunikáció
Megjelenik a nap folyamán minden tevékenységben, minden helyzetben.
- Élet és természetközeli-szabad és szervezett-tevékenységek 
-Játék
- A szabad játékba beleértjük a játék klasszikus formáit, valamint a szervezett játékban és a játékba integrált tanulásban megszerzett tapasztalatokra, ismeretekre, élményekre épülő, a gyermekek által játékként, szabadon kezdeményezett tevékenységeket.
- Szervezett játék: számunkra a komplex fejlesztés /egyik/ alapvető, célzott eszköze.
- Játékba integrált tanulás: melyben a gyermek tudatosságunk által fejlődik
- Mozgás- az egészséges életmód jegyében!
Az általunk szervezett mozgások: mozgásos órák, hetente egyszer, mozgásos játékok, naponta, intenzív úszótanfolyam, 2 hét.
Séták, kirándulások, túrázás, népi és sportjátékok, ovi olimpia évente egyszer! Rendszeresen részt veszünk a városi sportrendezvényeken.
- Ének-zene, tánc- az érzelmi nevelés és a néphagyomány jegyében!
Az általunk szervezett zenei tevékenységek: énekes gyermekjátékok, mondókázás, zenei képességfejlesztés, tánc, táncház, zenehallgatás: ismerkedés a népzenével, műzenével, a hangszerekkel; karácsonyi hangverseny, Szolnok környéki, Jászsági népszokások ápolása.
- Vers-mese: az érzelmi nevelés jegyében!
Az általunk szervezett irodalmi tevékenységek:- mesélés, dramatizálás, bábozás, mondókázás, verselés; Óvodánkban gyermekkönyvtár működik.
- Rajzolás, mintázás, kézimunka-népi kismesterségek: az érzelmi nevelés jegyében!
Az alkotás az ábrázolás eszközeivel a gyermeki önkifejezés legjelentősebb módja. Változatos technikák, gazdag eszköztár! Lényeg, a gyermeki önfeledt alkotó tevékenység!
- Környező világ megismerése - fedezzük fel a világot!
Tudatos, a gyermeki kíváncsiságra épülő gazdag tapasztalatszerzési lehetőség. Megfigyelések, kísérletek, élményszerző séták, kirándulások, Erdei óvodai foglalkozások keretén belül valósul meg.
- Matematikai nevelés globális, folyamatos, az egész napot átölelő tudatos tevékenység.

Alapítvány:
Az alapítvány neve: " Nyitnikék óvodásokért "
Az alapítvány székhelye: 5000. Szolnok, Dobó I. út 29
Az alapítvány kezelő szerve: az 5 tagú kuratórium.
A kuratórium elnöke:  Józsa Gabriella

Az alapítvány célja: anyagi és erkölcsi segítségnyújtás a Nyitnikék óvodában (Szolnok, Dobó I. út 29. ) a gondozás, nevelés, és játék színvonalának emelése, skálájának bővítése érdekében.
Ezen keretek között az alapítvány segítséget kíván nyújtani a gyermekek sokoldalú, hatékony fejlődéséhez nélkülözhetetlenül szükséges esztétikus, egészséges, biztonságos környezet megteremtéséhez, a gyermekek személyiségfejlesztését szolgáló játékok, eszközök beszerzéséhez pályázatokon való részvétellel, rendezvények szervezésével.

Az alapítvány közhasznú tevékenysége (i) az 1997. évi CLVI. tv.26.§.c/4. pontja szerint: életkor-specifikus óvodai nevelés - egyéni képességfejlesztés, ismeretterjesztés.

Az alapítvány nyílt, ahhoz bármilyen hazai vagy külföldi jogi személy, vagy természetes személy csatlakozhat, az alapítvány céljait elfogadva, azok megvalósítása érdekében.

Alapítványunk neve:
"NYITNIKÉK ÓVODÁSOKÉRT" Alapítvány
Adószám: 18833180-1-16
Számlaszám: 11745004-20075165

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére