Óvodánk bemutatása:
Óvodánk a város egyik újraéledő - zöldövezeti területén, a II. Rákóczi F. Ált. Iskola tőszomszédságában helyezkedik el. Tágas udvarral rendelkezünk, folyamatosan törekszünk környezetünk szépítésére.
Óvodánk 4 csoportos, és 100%-os kihasználtsággal működik. Az óvoda helyiségei a gyermekek számára otthonosságot, esztétikus, családias belső teret biztosítanak. 2010-ben kialakítottunk egy fejlesztőszobát, 2011 szeptemberétől, pedig egy csoportszobát alakítottunk tornaszobává.
Nevelőközösségünk /8 fő/ összetétele és felkészültsége alapján vállalja a közösen választott nevelésfilozófia és nevelési alapelvek, a megalkotott nevelési program minőségi megvalósítását.
A 3-6-7 éves gyermekek életkori szükségleteihez igazodva alakítottunk:
- vegyes életkorú csoportokat, ahol a gyermekek együtt nevelkednek 3-7 éves korig, leképezve a családot; testvérek, rokonok, barátok együtt járhatnak;
- rugalmas, folyamatos napirendet, amelynek keretében mindenki egyéni igénye, fejlődési üteme szerint élheti mindennapjait; a legtöbb időt a játékra fordítjuk;
- kötetlen foglalkoztatási formát, ami biztosítja, hogy minden hozzánk járó gyermek érdeklődése, aktivitása, képességei szerint kapcsolódjon be a tevékenységekbe.
Küldetésnyilatkozat:
Nyitott világ nyugodt légkör
Ingergazdag környezet
Toleráns elfogadás, befogadás
Nevelő - segítő bánásmód és kapcsolatrendszer
Intellektuális - egyéni élmények
Közösségi élmények
Érzelmi biztonság - egészséges életmód
Kiteljesedés
A Nyitnikék óvodások az életkori sajátosságoknak és az egyéni adottságaiknak megfelelően óvodás kor végére elérik:
-testi fejlettségük
-kommunikációs készségük
-szociális érettségük legmagasabb szintjét.
Tisztelik az általuk megismert természeti, kulturális, emberi értékeket, népi gyökereket-néphagyományokat, védik-óvják azokat;
Nyitottak, vidámak, kiegyensúlyozottak; sikerrel kezdhetik meg az iskolát.
Helyi nevelési programunkról röviden:
Nevelésfilozófiánk: " A nevelést tekintsük úgy, mint kiteljesedést, felemelkedést, nem pedig tudás felhalmozást, idomítást, vagy kondicionálást. A gyermek segítségünkkel saját maga építi fel személyiségét. Hagyjuk szabadon megnyilvánulni, a lehető legkevesebb kényszerrel." / Freinet /
- Egészséges életmód, az érzelmi biztonság és szocializáció alakítása.
Magában foglalja a beszoktatást, az életkornak megfelelő napirend kialakítását, a gondozást, az egészséges környezet megteremtését. Ezáltal megvalósul a gyermekek egészségének megőrzése, biológiai-testi- és szociális szükségleteinek kielégítése.
A 2009-es nevelési évtől óvodai szinten biztosítjuk a lehetőséget minden iskolába készülő gyermek számára, hogy bekapcsolódhasson az általunk szervezett vízhez szoktató programba, ill. az intenzív úszótanfolyamba.
- Anyanyelv - kommunikáció
Megjelenik a nap folyamán minden tevékenységben, minden helyzetben.
- Élet és természetközeli-szabad és szervezett-tevékenységek
-Játék
- A szabad játékba beleértjük a játék klasszikus formáit, valamint a szervezett játékban és a játékba integrált tanulásban megszerzett tapasztalatokra, ismeretekre, élményekre épülő, a gyermekek által játékként, szabadon kezdeményezett tevékenységeket.
- Szervezett játék: számunkra a komplex fejlesztés /egyik/ alapvető, célzott eszköze.
- Játékba integrált tanulás: melyben a gyermek tudatosságunk által fejlődik
- Mozgás- az egészséges életmód jegyében!
Az általunk szervezett mozgások: mozgásos órák, hetente egyszer, mozgásos játékok, naponta, intenzív úszótanfolyam, 2 hét.
Séták, kirándulások, túrázás, népi és sportjátékok, ovi olimpia évente egyszer! Rendszeresen részt veszünk a városi sportrendezvényeken.
- Ének-zene, tánc- az érzelmi nevelés és a néphagyomány jegyében!
Az általunk szervezett zenei tevékenységek: énekes gyermekjátékok, mondókázás, zenei képességfejlesztés, tánc, táncház, zenehallgatás: ismerkedés a népzenével, műzenével, a hangszerekkel; karácsonyi hangverseny, Szolnok környéki, Jászsági népszokások ápolása.
- Vers-mese: az érzelmi nevelés jegyében!
Az általunk szervezett irodalmi tevékenységek:- mesélés, dramatizálás, bábozás, mondókázás, verselés; Óvodánkban gyermekkönyvtár működik.
- Rajzolás, mintázás, kézimunka-népi kismesterségek: az érzelmi nevelés jegyében!
Az alkotás az ábrázolás eszközeivel a gyermeki önkifejezés legjelentősebb módja. Változatos technikák, gazdag eszköztár! Lényeg, a gyermeki önfeledt alkotó tevékenység!
- Környező világ megismerése - fedezzük fel a világot!
Tudatos, a gyermeki kíváncsiságra épülő gazdag tapasztalatszerzési lehetőség. Megfigyelések, kísérletek, élményszerző séták, kirándulások, Erdei óvodai foglalkozások keretén belül valósul meg.
- Matematikai nevelés globális, folyamatos, az egész napot átölelő tudatos tevékenység.
Alapítvány:
Az alapítvány neve: " Nyitnikék óvodásokért "
Az alapítvány székhelye: 5000. Szolnok, Dobó I. út 29
Az alapítvány kezelő szerve: az 5 tagú kuratórium.
A kuratórium elnöke: Józsa Gabriella
Az alapítvány célja: anyagi és erkölcsi segítségnyújtás a Nyitnikék óvodában (Szolnok, Dobó I. út 29. ) a gondozás, nevelés, és játék színvonalának emelése, skálájának bővítése érdekében.
Ezen keretek között az alapítvány segítséget kíván nyújtani a gyermekek sokoldalú, hatékony fejlődéséhez nélkülözhetetlenül szükséges esztétikus, egészséges, biztonságos környezet megteremtéséhez, a gyermekek személyiségfejlesztését szolgáló játékok, eszközök beszerzéséhez pályázatokon való részvétellel, rendezvények szervezésével.
Az alapítvány közhasznú tevékenysége (i) az 1997. évi CLVI. tv.26.§.c/4. pontja szerint: életkor-specifikus óvodai nevelés - egyéni képességfejlesztés, ismeretterjesztés.
Az alapítvány nyílt, ahhoz bármilyen hazai vagy külföldi jogi személy, vagy természetes személy csatlakozhat, az alapítvány céljait elfogadva, azok megvalósítása érdekében.
Alapítványunk neve:
"NYITNIKÉK ÓVODÁSOKÉRT" Alapítvány
Adószám: 18833180-1-16
Számlaszám: 11745004-20075165
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges