Jelenlegi hely

Átadták a Kálmándi Mihály-díjat

 A Kálmándi Mihály-díjat dr. Lőrincz Ambrus és a megyei kórház szűrővizsgálatokat végző közössége vette át Szalay Ferenc polgármestertől. 

Semmelweis nap alkalmából az egészségügy területén kimagasló tevékenységet végzőket ismerték el a szolnoki városháza dísztermében rendezett hétfői ünnepségen. Szolnok város egyik legrangosabb díját, a Kálmándi Mihály-díjat dr. Lőrincz Ambrus és a megyei kórház szűrővizsgálatokat végző közössége vette át Szalay Ferenc polgármestertől.

A kivételes szociális érzékenységéről ismert szolnoki orvosról elnevezett elismerést Szolnok Megyei Jogú Város közgyűlése 1994-ben alapította azzal a céllal, hogy elismerje a városban az egészségügy területén kimagasló tevékenységet végző szakemberek munkáját

Szalay Ferenc polgármester beszédében kiemelte: a város önkormányzata, felismerve társadalmi felelősségét ennek a tendenciának a megállításában, 2005 óta működteti Egészségügyi Szakmai programját. Szolnok város vezetése erkölcsi kötelességének és felelősségének érzi a lakosok egészségnevelését, egészségi állapotának lehetőségek szerinti javítását és ennek a felelősségteljes feladatnak a felvállalásában példamutató támogatást kap az önkormányzat a helyi egészségügy szereplőitől.

Fontos erkölcsileg és anyagilag is elismerni az egészségügyben dolgozókat szakmaiságukért, odaadásukért és lelkiismeretességükért – hangsúlyozta a polgármester, aki szólt arról is, hogy a 2014-20-as fejlesztési ciklusban a város több rendelője is megújul, így a Temető úti és a Széchenyi körúti is.

Az ünnepségen a Szolnokért Emlékérem Arany fokozata posztumusz elismerésben részesült Dr. Süveges Tiborné védőnő a város családjaiért végzett elkötelezett, kimagasló szakmai munkájáért. A család az emlékérmet nem tudja átvenni, ezért az egy későbbi időpontban adják át.

A Kálmándi Mihály-díjat dr. Lőrincz Ambrus és megyei kórház szűrővizsgálatokat végző közössége vette át Szalay Ferenctől.

Dr. Lőrincz Ambrus- tüdőgyógyász és kardiológus főorvos, háziorvos, foglalkozás-egészségügyi szakorvos

Dr. Lőrincz Ambrus több mint 40 éve végez orvosi tevékenységet Szolnok városában, az egészségügyi ellátórendszer valamennyi területét ismeri. Több ezer szolnoki lakos háziorvosa volt. 

Forrás: info.szolnok.hu

Tanulmányait Szegeden végezte, az Általános Orvostudományi Egyetemen 1967-ben. Specializációt 4 szakterületen szerezett, elsőként 1976-ban tüdőgyógyász területen, 1988-ban kardiológiai szakvizsgát tett, majd 1997-ben háziorvosi képesítést, végül pedig 1999-ben üzemorvosi szakvizsgát szerezett. Érdeklődési területeit főként a koszorúér-betegségek, a kardiológiai rehabilitáció és a magas vérnyomásos betegségek képezték.

Diplomája megszerzése után a Szolnok Megyei Tüdőgyógyintézetben helyezkedett el. 1970-től háziorvosi, majd üzemorvosi ellátást biztosított Szolnokon. 1982 és 1994 között a szolnoki Hetényi Géza Kórház Kardiológiai Osztályán dolgozott. 1995 – 2003 között háziorvosi szolgáltatást biztosított Szolnokon, majd 2003-tól 2009-ig a Hetényi Géza kórház Kardiológiai rehabilitációs osztályának főorvosa volt. 2009 óta a mai napig is foglalkozás-egészségügyi orvosként tevékenykedik.

A Magyar Kardiológus Társaság, a Magyar Kardiovasculáris Rehabilitációs Társaság, és a Magyar Hypertonia Társaság tagja. 10 éven át tanított a szolnoki Tiszaparti Egészségügyi Szakközépiskolában és részt vett a Szegedi Orvostudományi Egyetem medikusainak, szigorló orvosainak oktatásában is. 2003-ig a Szegedi Orvostudományi Egyetem Családorvosi Tanszékének mentora volt. 1979-ben megkapta a Kiváló Munkáért miniszteri kitüntetést, majd 1992-ben a Hetényi Emléklap kitüntetést. 2006-ban pedig a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egészségügyi Díj megtisztelő kitüntetésben részesült.

Szolnok város a Kálmándi Mihály-díj adományozásával kívánja elismerni Dr. Lőrincz Ambrusnak a több, mint 40 éve Szolnok városban végzett kimagasló szakmai munkáját, hozzáértését, szakmai pályafutása alatt általa nyújtott magas színvonalú egészségügyi ellátást. 

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház- Rendelőintézet városi szűrővizsgálatot végző szakmai közössége:

A szakmai team nevében a díjat Dr. Mózer Erzsébet a Rendelőintézet intézetvezető főorvosa, valamint Lehoczky Jánosné intézetvezető főnővér vette át.

Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a 146/2005 (III.31.) számú közgyűlési határozatával fogadta el Szolnok Megyei Jogú Város Egészségügyi Szakmai Programját és a határozat mellékletét képező Feladattervet, mely a lakosság egészségi állapotának és életminőségének folyamatos javítását szolgálja. E cél megvalósításának egyik eszköze a városi szűrőprogram bevezetése volt, melyet Dr. Bene Ildikó indított útjára 2006-ban. Ebben segítője a Rendelőintézet akkori intézetvezető asszisztense Tóth Gizella volt, aki 2012-ig, azaz nyugdíjazásáig kísérte a programot. 2010-ig a városi Egészségprogram a tavaszi egy hetes „Tiszta Szívvel Szolnokért” szűrőhétből, valamint az őszi, egy hónapon át tartó „Egészséges Szolnokért” programelemekből állt. Az igényekhez igazodva jelenleg a Tiszta Szívvel Szolnokért tavaszi, egy héten át tartó szűrőprogramra látogathatnak el az érdeklődők. A programsorozat előadásokkal és egészségügyi szűrésekkel egybe kötött, egész várost lefedő programként valósul meg. A szűrővizsgálatokat a Hetényi Géza Kórház- Rendelőintézet orvosaiból és szakdolgozóiból álló team végezte és végzi a mai napig is. 2008-2015-ig közel 30.000 szűrővizsgálatot végeztek el a Tiszta Szívvel Szolnokért program keretében a szakemberek. A szűrésen résztvevő szakemberek mindegyikére igaz az, hogy rendkívül lelkesen, odaadóan, nagy türelemmel és empátiával, magas szakmai tudással végzik munkájukat mind a hétköznapokban, mind pedig a lakossági szűrőprogramok során. Ez utóbbi tekintetében önkéntesen, mindenféle anyagi javadalmazás nélkül.

A hosszú évek alatt a szakembereknek kiváló bizalmi kapcsolatot sikerült kiépíteniük a szűrésen résztvevő szolnoki lakosokkal, akik évről évre várják és keresik az ismerős arcokat a szűrők közt, akikkel nyugodtan megoszthatják egészségügyi problémáikat. Ez a kapcsolat a lakosokkal egy nagyon nagy érték, melyet fontos megőriznünk.

A szűrőprogramhoz 2009-ben csatlakozott a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat is, melynek keretében elindultak az erdélyi lakosok számára is ingyenes szűrővizsgálatok. Erdélybe ugyanez a lelkes, összeszokott csapat utazik évről évre, akik számára az ott eltöltött idő ugyan nagyon sok munkával telik, mégis a sok szeretet, amit az ott élőktől kapnak, hosszú időre biztosít számukra mérhetetlen lelki feltöltődést. A program célja, hogy egy-egy elmaradottabb erdélyi, testvérmegyei település lakosai is élhessenek a szűrés adta lehetőséggel. 2009-ben a szolnoki kistérség településeit érintő szűrőprogram is útjára indult a szakemberek közreműködésével, melynek keretében első lépésként az 500 fő alatti települések lakosai, később pedig már az 1500-2000 lélekszámú települések lakosai számára vitték „házhoz” a prevenció szempontjából kiemelkedő fontosságú vizsgálatokat.

Évről-évre rendszerint kb. 20 fő vesz részt aktívan a szűrésekben. A lelkes szakorvosi és szakdolgozói gárdát 2010 óta Dr. Mózer Erzsébet- a Rendelőintézet vezető főorvosa-, és Lehoczky Jánosné - a Rendelőintézet vezető asszisztense- koordinálja.

Bármilyen felkérés érkezik, a szűrőcsapat mindig nagyon lelkesen, odaadóan és szeretettel végzi munkáját, hiszen szívügyének tartja a prevenciót. Ezen összefogás, magas színvonalú egészségügyi szakmai tevékenység, a Szolnok Város lakosainak egészségmegóvása érdekében végzett fáradhatatlan és lelkiismeretes munkájának elismerésként Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata Kálmándi Mihály-díjat adományoz a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház- Rendelőintézet városi szűrővizsgálatot végző szakmai team-jének.

Forrás: info.szolnok.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére